lucie Slámová

vložky formthotics

Proč vložky na míru?

Dnešní lidé chodí převážně po tvrdých površích. Beton, dlažba asfalt apod. také nosí jen masově vyráběnou a unifikovanou obuv.

Je to velká změna za poslední roky. Ze začátku minulého století, jsme neměli tolik zpevněných povrchů k chůzi, také se dříve šilo u ševců a obuv byla šitá na míru svému uživateli.

Investice do vložek na míru je to nejmenší, co můžeme pro své nohy udělat. Nejen zvýšení komfortu chůze, ale správně tvarované a užívané vložky mohou drobnými korekcemi upravit postavení nohy a tím snížit zátěž jak na nohy, tak na  celý pohybový aparát

 

Vložky Formthotics

Vložky Formthotics se začaly používat v roce 1979 jako ortotické pomůcky na klinikách sportovního lékařství.

Jsou vyráběné z termoplastické hmoty, která se tvaruje teplem na nohy svého majitele. Hmota má různou hustotu a tím mají vložky různou tvrdost. Materiál je antibakteriální, antifungicidní i antivirotický, tzn. že na něm nemůže nic žít. Jejich údržba je snadná, jen mýdlo a voda a nenasáknou vodou, takže po umytí je stačí otřít a hned se dají opět použít.

Jak to probíhá

Na výrobu si přineste alespoň dvoje nejpoužívanější boty na tkaničky či suchý zip. Nikoli pantofle. Boty by neměly být sešlapané ani jinak poškozené. Nejdříve provedeme anamnézu, vyšetření na podoskopu, analýzu chůze. Výběr správného typu vložky, 

Ve vašich botách vytvarujeme vložku na správné postavení nohy.

Po cca 4 týdnech proběhne kontrola vložek, dle míry opotřebení případně provedeme další korekci na míru. Při správné péči a užívání, mohou vložky vydržet déle než 2 roky, U dětí kratší dobu, ale i tak, to není to záležitost na půl roku.

 V ceně vložek je vstupní vyšetření na podoskopu a případná doúprava

 

Kontakt

Husova 85
251 01 Říčany

731 112 887